| robertpaul a întrebat:

Am abonament -Digi Mobil Optim Nelimitat de 3 euro cu tva inclus. Sunt la al cincilea abonament facut.Toate sunt pe numele cumnatului meu plus (internet si cablu- 54lei). El mi-a spus ca abonamentul meu este in jur de 13lei fara tva pentru numarul meu. Vreau sa stiu exact cat se plateste pentru acest tip de abonament cu tva lunar? Pentru ca la el in factura n-am vazut sa apara costul separat al abonamentului meu. Nu vreau sa am discutii nici pentru un leu macar.De aceea intreb. Stima

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca abonamentul tau este de 3 euro cu tva inclus, numai 3 euro inseamna 13, 5 Ron. (fara tva) Deci cu tva undeva mai mult de 13 Ron. Cu TVA costa undeva la 16 lei.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Asta nu inseamna ca nu este evidentiat abonamentul separat in factura. Uita-te pe factura. Nu se poate sa fie amandoua la un loc. Si eu am doua abonamente pe o factura (telefonul sotiei) si fiecare este evidentiat separat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Eh,asa avem si noi, fratele meu si cu mine, doua numere intr-o factura.Contul Orange este facut cu numarul lui si el poate intra in cont si mai reincarca alt telefon.Cand mai vreau sa reincarc si eu un telefon al cuiva din familie la fel, reincarca el dar suma din reincarcari veine pe factura in contul numarului lui, pentru ca cu acel numar s-a facut contul.Si uite asa se isca nemultumiri.Noroc ca e asa cum spui, vine separat sumele iar din contul Orange se poate vedea clar cate reincarcari si la ce data si ce numere s-au reincarcat. O sa ma duc sa imi iau numarul pe numele meu ca nu se mai poate. laughing

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Da. La DIGI este altfel.