| Diana1990A a întrebat:

Buna seara.
Știți cumva daca indemnizația de creste copil se poate vira în cont bancar deschis la banca Monesse?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă îți generează cod IBAN românesc îți virează. Dar nu vad de ce te ai complica cu așa ceva

| ValentinMihai78 a răspuns:

Acest lucru îl întrebați la autoritatea statului român care v-a eliberat certificatul de naștere și unde vi se fac documentele necesare pentru primirea alocației copilului.
De obicei, statul român lucrează doar cu anumite bănci, deci s-ar putea ca răspunsul să fie nu.

| ALM2000RO a răspuns:

Depinde dacă lucrează statul român (mai precis agenția care se ocupă de emiterea alocațiilor) cu banca respectivă. Întrebă la respectiva instituție, lasă-le un mail.