| Tudor_Adrian_1998 a întrebat:

Bună seara, am o mica intrebare despre transferuri bancare. Dacă doresc să transfer de pe un cont bancar in alt cont bancar o suma de 50.000 euro, cum se procedează? Se poate face transferul online sau cu ordin de plata la banca? Mulțumesc.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de clauzele contractuale a depunerii in cont.
De exemplu, daca la o banca deschizi un cont si depui cateva milioane de euro, iar in contract se prevede ca suma limita de transfer este de 2 milioane de euro ocazional, atunci poti face chiar si 3 transferuri de cate 1 milion euro in acelasi zi, prin modalitatea convenita cu banca.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se poate face până la 50000 Euro zilnic și online și prin ordin de plată.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Se poate online, daca nu are banca vreo limita. In cel mai rau caz o sa faci vreo 5 transferuri mai mici...

| christall a răspuns:

S-ar putea sa-ti ceara banca detalii despre provenienta banilor, pentru preventia spalarii de bani.