| ANDREI83736378 a întrebat:

Bună seara TPU! Am nevoie de câteva informații clare dacă se poate. Este cineva care a fost trecut la biroul de credite ca rău platnic și a scăpat de acest istoric negativ? Fără a aștepta 4 ani. Dacă da, cum trebuie sa procedez? Am sunat la anumite numere de la "Biroul de credite" pe internet și sincer sa fiu, tare ma gândesc ca multe sunt false. Dacă este cineva care a trecut prin aceasta situație va rog ajutați-ma! Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la banca la care ai provocat problemele si cere-le un imprumut. Vor avea grija sa te scoata ei din BC. Eu asa am patit dar am refuzat propunerea lor si am stat 7 ani (asa era atunci) in BC. Norocul meu a fost ca o alta banca mi-a dat un card de cumparaturi fara sa verifice in biroul de credit [am avut pile!hee hee ].

3 răspunsuri:
| ANDREI83736378 explică (pentru Salontanul):

Pai vreau, pentru noua casa. Și nu pot din cauza faptului ca m-a trecut în biroul de credite. sad

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru ANDREI83736378):

Nu citesti ce-ti scriu? Ei te-au bagat, ei te pot scoate.

| ANDREI83736378 explică (pentru Salontanul):

Am fost și la ei. Au zis ca nu au nici o treaba ei cu Biroul de Credite. Și ca trebuie sa sun eu. Numere la care am sunat și nu am încredere. Am cerut și număr de la banca. Aceiași situație, "Nu este treaba noastră".