| Mandakanh a întrebat:

Bună seara TPU. Am nevoie de puțin ajutor.Lucrez la o firmă, cu norma întreagă. Însă castig destul de prost.Totusi nu vreau sa plec de la această firmă.In schimb as dori un job part time la domiciliu.Dar sa nu fie țepe.As fi recunoscătoare! Mentionez ca sunt din județul Iași.

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Buna. Din capul locului, sa fim intelesi, orice business de tip MLM e o greseala si o teapa deopotriva. Iluzia job-urilor de tipul „click-uieste" s-a dispersat de asemenea. Zona digitala propune insa o multime de variante, insa totul tine de ceea ce stii tu si de ceea ce iti doresti tu sa faci. Daca ai soft-skill-uri potrivite zonei digitale, incearca freelancing-ul sau deschide-ti un business, investitiile business-urilor din spectrul serviciilor fiind mici: comunicare, social-media, marketing, programare, traduceri, consultanta, trainings, coaching, mentorat, sau chiar contabilitate, consiliere juridica sau, de ce nu, programe de/pentru tineret. Tot in zona „bugetelor mici" se incadreaza si afacerile de tip handmade, daca te pasioneaza asta. Sau poate ca iti doresti pur si simplu editare/excel/formatare/alte astfel de activitati, caz in care iti recomand sa intri in grupurile de comert electronic, gasesti multe pe Facebook, cu multe astfel de oportunitati periodice. Daca totusi niciunul din aceste domenii nu e complementar expertizei tale, incearca pur si simplu sa schimbi actualul job, fara a renunta insa la el pana la gasirea unuia superior. Invata de asemenea zilnic, pentru a te perfectiona si iti garantez ca in urmatorii ani vei avea parte de oportunitati superioare. Mult succes!

| anonimg a răspuns:

1. Am văzut job-uri part-time pe site-uri gen olx.
2. Daca timpul iti permite poti să ai grijă de un copil: dus-întors de la grădiniță.
3. Inveti să faci goblenuri si le vinzi pe olx/prieteni/colegi.

4. Până la urmă cauti un alt job care este mai bine plătit -dacă situația o cere. Ori te perfecționezi în domeniul tău prin diferite cursuri. În natura noastră, Dumnezeu ne-a creat cu posibilitatea dezvoltării pe toate planurile.
Iar dacă neliniștea ta o vei aduce înaintea Lui în rugăciune, inima ta ar fi plină de pace.

| anonym300 a răspuns:

Incearca asta, e ceva nou la care m-am inscris si eu, din cate am citit pare a nu fi teapa, oricum e gratis si nu te costa nimic sa incerci, eu am facut ceva banuti.
linkul de inscriere este aici

http://etimoney.bid/4639808230432/