| Vasea2003 a întrebat:

Buna seara TPU, ceva idei de bussines pentru o persoana de 17 ani jumatate (eu) aveti? Nu ma dau inlaturi de la nimic... (mai putin la dat in cap la oameni pe strada s-au furat...) am cateva "combinatii" pana la aceasta ora dar doar legale, imi place sa cred ca bine faci bine gasesti. Va multumesc tuturor pentru idei.

4 răspunsuri:
| ungurulSuparat a răspuns:

Poti face o spalatorie de batrani in c*r. In Italia merg de minune. O fi acolo alt ban, dar, daca reglam si pretul, eu zic ca ar prinde si aici ff bine

| Osneros a răspuns:

Dacă nici cu ideea de business nu ești în stare să vii, cum crezi că o să pornești și menții un business de succes?

| Vasea2003 explică (pentru Osneros):

Pur si simplu sunt in cautarea une.i idei creative...

| DataScience a răspuns:

Daca nu ai un buget, trebuie mai intai sa iti creezi unul altfel nu ai cu ce sa pornesti o afacere decat daca inveti sa creezi soft-uri..etc. Eventual pentru chestii la care nu iti trebuie bani de inceput sunt servicii care iti consuma tie timpul, adica sa oferi servicii la alti oameni cum ar fi curatenie, reparat pc, contabilitate...etc. vinzi timpul tau pentru altii, acum gandeste-te la o idee cum vinzi timpul tau pentru altii si sa fie ceva ce tu ai cumpara/ai folosi