| MolBoRo a întrebat:

Bună seara, un amic are șanse să obțină fonduri europene pentru o mini fabrică de producere țigări?
Oare statul îi va pune probleme pe cap?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Are sanse 0 fonduri europene, pentru asa ceva.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Normal ca statul o sa i pună probleme, nimeni nu dă bani asa pe vise, el amicul tău, trebuie sa vină cu plan serios de afaceri, nu cu vorbe, uita te pe pro tv la arena leilor, sa te documentezi acolo, sunt oameni respinsi de cei din arena leilor care nu se lasa convinsi asa de ușor ca o afacere merge strună, si ca ei trebuie sa i dea 100 sau 200 mii euro celui care vine cu afacerea, iar staul care dă acele fonduri europene nu le dă moca el pune taxe.Dar de ce amicul tau vrea sa producă țigări? Cel mai nociv viciu țigara, oamenii se imbolnavesc si mor de la fumat, si el chiar asta face incurajeaza oamenii sa fumeze pînă crapă.

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru producere alcool si tigari nu se dau fonduri europene.
Fondurile europene sunt pentru agricultura si intrepriderile d mici si mijlocii, care ofera servicii vitale oamenilor.
Conditiile sunt clare, daca intri pe site-ul lor si citesti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu va primi bani pentru așa ceva.

| Andreeush a răspuns:

Pentru o astfel de afacere nu cred că se vor putea obține fonduri de la stat.

| alina2k18 a răspuns:

Vezi ce afaceri finanteaza statulwinking in nici un caz tigari ahhahaha laughing

| răspundtot a răspuns:

75 la sută din profit la stat