| Ziiz a întrebat:

Bună, sotul meu are împrumut provident pentru care mai are de plata un an și ceva. Intrebarea mea este, poate solicita credit la banca pentru casa având in vedere ca îl are și pe cel de la provident? Mulțumesc

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca se incadreaza in gradul maxim de indatorare poate face inca un credit

| Ziiz explică (pentru suntserios):

Înțeleg. vedem și banca ce ne spun.multumesc mult

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Dacă ai nevoie de o refinanțare pentru creditul provident, poți opta pentru un credit de refinanțare de la o instituție bancară, însă acestea acceptă destul de greu refinanțările în cazul unor IFN-uri.

| Ziiz explică (pentru Simpatic):

Nu.nu. nu dorește refinanțare pentru provident. Împrumutul asta provident de l a făcut, a fost obligat cumva de către familia lui pentru ceva urgent..dorea sa facă separat sa zic asa.și nu știe dacă o sa ii acorde în cazul în care mai are împrumut de la IFN pe care încă nu l a plătit pe tot. Mersi.

| mihai69 a răspuns:

Da.