| pattyNNa a întrebat:

sunt din dej si as vrea ca in aceasta vara sa imi gasesc un loc de munca, peste 3 saptamani implinesc 14 ani. deseoari nu am reusit sa ma angajez deoarece nu am implinit inca 14 ani. cel mai mult imi doresc sa fiu dadaca, dar si celelalte locuri de munca sunt OK. multumesc mult. astept o intrebare deoarece sambata este festivalul berii aici si am nevoie neaparat de bani. THX :X:X funda:*

Răspuns Câştigător
| AnDa_6158 a răspuns:

Iti recomand sa te angajezi la McDonal's. Din cate stiu eu trebuie sa ai varsta minima de 14 ani si te poti angaja doar cu acordul parintilor.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legal nu te poti angaja pana la 16 ani ori de la 15 ani dar numai cu acordul parintilor. La 14 ani poti faci doar munci ocazionale in gospodarie, la intelegere, fara a fi incheiat vreun act. Succes si numai bine!

| adrianolah1 a răspuns:

Vezi la supermarketuri ca postator de anunturi prin blocuri am auzit ca se plateste bine vreo 3-4 milioane pe luna succeswinking