| anonim_4396 a întrebat:

Sunt maseur proaspat calificat. Fac masaj de Relaxare, Drenaj Limfatic, Reflexoterapie si Anticelulitic. Voi începe sa muncesc (la domiciliu clientului), in functie de ce sa pun pretul? Ar fi bine cam 1 leu 1 minut, adica la 40 minute(cam cat e o sedinta de masaj in mod normal) sa iau 40 RON? Nu cred ca e mult avand in vedere faptul ca eu trebuie sa ma deplasez pe cheltuiala mea... Voi ce credeti? Ceva sfaturi? ☺

Răspuns Câştigător
| katy a răspuns:

Depinde.Daca cineva iti cere masaj de relaxare doar pentru spate, automat nu v-a costa cat un masaj pe intreg corpul.Depinde si de tipul de masaj.reflexo cu anticeluliticul, si cu masajul de relaxare merg la acelasi pret, insa drenajul e mai scump avand in vedere ca e si un masaj care implica mai mult timp.Trebuie sa iei in calcul si aceste lucruri. Apoi pretul il mai stabilesti si in functie de orasul in care il locuiesti, la un pret ridicat trebuie sa folosesti o crema sau un ulei cat mai calitativ care sa iti ridice pretul.Gandeste-te la astea, si eu sunt tehnician maseur de meserie, daca ai nevoie de alte sfaturi pe parcurs, te ajut cu drag. Mult succes!

3 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Nu e putin 40 lei pentru 40 de minute? Daca margi tu la clienti ar trebui sa ceri mai mult, uita-te ce tarife au ceilalti si poti sa te orientezi dupa cat cer ei.

| Sellak a răspuns:

50 de lei pe o sedinta de 30 de minute. Eu asa as face, avand in vedere ca prestezi serviciile la domiciliul clientului.

Răspuns utilizator avertizat