| Pluşica a întrebat:

Bună TPU!
Am 14 ani si vreau sa lucrez....accept orice... ce imi recomandati?
Dau fundită :-D

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ce stii tu sa faci la 14 ani de accepti orice?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Stii sa dai cu matura, cu mopu, cu aspiratoru, sa stergi prafu, sa speli vasele, sa speli rufele (la masina) sa speli WC-urile, sa cureti balcoane si sa duci gunoiu? Iti dau eu 50 RON/zi daca vii si-mi faci curat in casa. Pe langa bani iti decontez transportul si primesti si o masa calda la pranz. Da faci calumea ca banii ii vezi la sfarsit.

| Dilemaa a răspuns:

In primul rand draguta, pune pe primul loc scoala si nu ti bate capul cu munca. La 14 ani, nimeni nu o sa te angazeje, eventual rudele care au afaceri (daca au).

Si apropo, nu cred ca e indicat sa pui "accept orice" poate fi interpretat gresit.

| Pluşica explică:

SirLancelotTheBrave

Daca as accepta de cate ori pe saptamana?