| Georgiana0216 a întrebat:

Buna TPU!
Am o nelamurire la extrasul de cont.
Acum 1 an si ceva mi-am deschis un cont la banca pentru a mi se vira salariul. In noiembrie anul trecut am retras toti banii de la bancomat, ramanand un rest de 3-4 lei, ceva de genul.
De curand am fost la banca sa-mi scot extrasul de banca si am fost surprinsa neplacut sa vad ca la sold disponibil am suma de 2500 cu minus.
Care ar fi cauza?
Din ce motiv sa apara suma cu minus?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca ai scos extrasul de cont vezi acolo de ce e cu minus.
In teorie sunt comisioanele de administrare dar nu 2500 lei

| Georgiana0216 explică (pentru suntserios):

Nu imi precizeaza, decat sold disponibil -2500 lei, de ce asa, in conditiile in care dupa ultima retragere mai aveam 3-4lei sold.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

In extrasul de cont apare motivul.

| sierra1 a răspuns:

Acolo, pe extras scrie, doar să-l citești!