| ClausRep a întrebat:

am o nelamurire, daca cineva imi trimite bani pe paypal(500$) iar eu scot banii pe card si de la bancomat sa ii am in mana, poate sa-si mai retraga cumva banii inapoi, gen sa-mi dea contul pe minus apoi? Gen scamm? E vorba despre un business online de-l am cu un tip, prima oara a trimis 50$ i-am extras, i-am cheltuit, etc, nu mi s-a intamplat nimic, doar ca 500$ este o suma mai mare si chiar ar fi o problema sa-mi iau scamm sau etc!
Multumesc!

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Atentie mare sa nu devii "sageata". Daca trebuie sa transferi bani catre altii cam asta inseamna. Sagetile sunt foarte usor de prins.

Transferurile catre prieteni si donatiile nu pot fi anulate. Dar transferurile pentru cumparaturi pot fi in anumite conditii retrase.

| GouDidodino a răspuns:

Dacă afacerea ta online se numeste înșelătorie sa stii ca o sa ai probleme in caz ca te reclama din orice tara ar fi el, chiar dacă apuca sau nu sa blocheze suma trimisa

| ClausRep explică (pentru GouDidodino):

Nu frate, gen trebuie sa i fac in jur de vreo 6 albume rap a cate 7 piese fiecare, gen el imi trimite banii ca "send to a friend" mie mi e frica zic, ca piesele i le dau pe skype si el banii pe paypal, feel me?

| vatacostinsilviu a răspuns:

Are asigurare si vede cine scoate banii din cont daca retragi cei 500$ poti avea probleme cu persoana care are contul paypal