| AleeAlly a întrebat:

Am o problema. Aseara cam pe la ora 9 mi-am scapat telefonul Alcatel One touch 3040 G in WC. Dupa ce l-am scapat l-am scos imediat, nu a stat mai mult de o secunda si i-am scos repede bateria, cartela sim tot ce aveam in el. Dupa l-am lasat cam jumatate de ora dupa care l-am aprins si imi mergea. Nu l-am mai pus la uscat facand cea mai mare prostie a mea. Azi dimineata cand m-am dus la scoala l-am pus pe calorifer fara baterie si cartela, pana la ora 2. Dupa care am vrut sa il pornesc, mi-a pornit odata dar cu greu si dupa l-am inchis. Butonul de shut-down imi facea probleme deoarece nu imi mergea. Era blocat. Iar astazi l-am dus la Service. Mai am vreo sansa sa isi revina? Il am de 5 luni. Va rog ajutati-ma urgent cu raspunsuri. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| manuel72 a răspuns:

Trebuia sa-i scoti imediat bateria si sa-l bagi in orez vreo 2 zile. Orezul absoarbe umiditatea.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nici cand stati pe wc nu va lasati telefoanele din mana.Penibil.Intr-o zi ai sa iti scapi si capul in wc.Intreaba-i pe aia de la service unde l-ai dus.De ce ne intrebi pe noi?

| AleeAlly explică (pentru darrio2007):

Nu esti obligat sa raspunzi ok? M-am dus sa imi iau o crema si atunci mi-a alunecat telefonul. Nu comenta fara sa stii.

| AleeAlly explică (pentru manuel72):

I-am scos bateria imediat. Nu a stat mult in telefon. Dar dupa jumatate de ora l-am deschis. Si acum e la service. Oare va mai merge?

| manuel72 a răspuns (pentru AleeAlly):

Trebuia sa-l lasi la uscat mai mult, macar cu phon-ul, oricum umiditatea nu iese asa usor din el, iar faptul ca i-ai pus bateria repede poate sa-i fi provocat un scurtcircuit pe undeva. Daca nu are daune mari il repara.

| darrio2007 a răspuns (pentru AleeAlly):

Ok.Daca spui tu.

| AleeAlly explică (pentru manuel72):

Iti multumesc din suflet.

| manuel72 a răspuns (pentru AleeAlly):

Pentru nimic. Oricand, cu placere.