| C3R1 a întrebat:

as dori sa știu unde se vând la preț negociabil platina,paladiul, metalele prețioase în general? La amenet după o perioadă trebuie sa dai banii inapoi și nu vreau. Alte locuri va rog

Multumesc

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Incearca pe net, la amanet oricum primesti jumatate din pretul de piata. Pe de alta parte si la amanet poti sa lasi definitiv bunul tau, asta este si ideea nu il mai rascumperi si ramane lor.
De aceea amanatul nu inseamna cumparare ci mai degraba imprumut pe care trebuie sa-l dai inapoi cu dobanda, ca daca ar cumpara la pretul real nu ar mai fi amanet.

| siriusblack98 a răspuns:

Pai de ce trebuie sa dai banii inapoi dupa o perioada? Ca nu te inteleg.Tu la amanet poti sa si vinzi, nu doar sa amanetezi lucruri.Vinde-le pe internet direct la alte persoane fizice.Pentru ca daca le vinzi la persoane juridice, aia vor sa cumpere mai ieftin decat se vinde pe piata (pentru profit desigur).

| phamyen a răspuns:

The article you have shared here very awesome. I really like and appreciated your work
http://strikeforcekitty2.net/