| Chainsaw a întrebat:

Buna tpu.As vrea sa imi iau un iphone 4 la cosmote.Pot sa prelungesc abonamentul care in momentul de fata este prelungit pe 2 ani si sa il mai prelungesc inca 2 ani? Am auzit ca pot si cum fac prelungesc abonamentul si apoi platesc pe luna o anumita suma de bani si mai trebui sa dau si banii pe loc? Adica o pr mi-a zis ca trebuie sa dau 10-15 milioane banii jos si apoi sa platesc pe luna.Nu pot sa dau banii jos mai putin si sa platesc pe luna sau cum se face la prelungire abonament iphone 4?

4 răspunsuri:
| georgiiana199 a răspuns:

Vreau sa va intreb daca am un abonament la cosmote de 9 euro trei ani si care expira si vreau sa il prelungesc inca 2 ani cam cu ce pret pot cumpara Samsung galaxy s duos sau s advance sau s 2 sau iphone 4? pe acest abonament va rog raspundeti-mi!

| TotEuxD a răspuns:

Vinerea viitoare este BLACK FRIDAY si iti poti lua un IPhone sau orice alt telefon la jumatate de pret. ( la liber )

| Chainsaw explică (pentru TotEuxD):

De unde stii?

| valentino52 a răspuns (pentru Chainsaw):

N-o sa fie iphone-urile la juma de pret stai linistit si daca vor fi reduceri vor fi doar cateva telefoane si dupa aia stoc epuizat. Oricum nu poti face prelungire peste prelungire. Decat dupa ce prima a expirat. Daca ai prelungit acum mai mult de 2 ani poti sa prelungesti iar. Dar daca ai prelungit de curand sau acum 1 an nu poti sa-l mai prelungesti. In general iti prelungesti abonamentul si in functie de valoarea lui ti se face pret promotional la telefon. Ai abonament de 10 euro o sa dai vreo 19 milioane pe telefon banii jos in loc de 24 pe un iphone 4 + abonamentul de 10 euro pe luna. Daca ai de 20 euro o sa dai vreo 13 milioane in loc de 24 plus cei 20 euro pe luna. Daca ai de 30 euro o sa dai vreo 4 milioane banii jos plus abonament 30 euro pe luna. Daca ai abonament de 39 euro o sa primesti telefonul gratis si platesti doar abonamentul lunar timp de 2 ani. Preturile sunt aproximative si pentru Iphone 4 de 8 GB pentru 4s si 5 e tot ceva in genul ca o comparatie iphone 5 la 39 euro abonament nu il iei gratis si mai platesti vreo 15 milioane.