| impaleralex a întrebat:

Cat costa in prezent un gram de aur in Turcia? sau unde ar fi mai ieftin decat aici?
Si cum procedeaza romanii care aduc aur de afara?
Multumesc

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu este diferenta mare intre gramul din Turcia si cel de aici poate cam 20 de lei maxim. Diferenta o face cel care cumpara de unde cumpara si de la cine.
Adica una este sa cumperi 10 grame si alta este 1 kg.
Patronii de bijuterii daca la ei te referi cumpara din Turcia aur de 14k in special in cantitati mari si se inteleg la pret cu proprietarul de acolo, in Turcia totul se negociaza trebuie sa stii sa negociezi.

| Catalina_Cislaru_1949 a răspuns:

Cit costa gramul de aur in Turcia acum in sept 2018?

| Ayse_Mary_1989 a răspuns:

Hi How much îs a gr of Gold