| Alinnnnnnnnnnn a întrebat:

Buna TPU!
Dacă am un card ISIC de la BRD, facut cand eram minor, eu fiind major acum, trebuie sa schimb ceva, trebuie sa merg la banca sa declar ceva pentru a primi anumite drepturi?
Pot efectua plăți online cu acest card fara comision?
Sau nu trebuie sa fac nimic si se schimba totul automat?

Răspuns Apreciat de Editori
| Ancaaaaaaaaa a răspuns:

Da, trebuie sa mergi la banca pentru actualizare date (ai alt CI) si ei iti vor spune si celelalte informatii. Conditiile bancare in cazul cardului ISIC nu se schimba deoarece este un card atat pentru elevi cat si pentru studenti. Diferenta este ca pana acum ai fost reprezentat prin mandatar(cel mai probabil unul din parinti), insa acum ai drept de semnatura.Iti recomand sa ai la tine si carnetul de elev cand mergi in agentie.

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Cel mai bine intrebi la banca. Un consultant iti va prezenta avantajele optiunii de a modifica actualul cont.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu are importanta ca esti minor sau major, pentru un card bancar, in schimb are importanta data expirarii cardului, data care este inscrisa direct ep card.
Bineinteles ca poti face plati bancare online daca mergi al banca si ceri sa ti se dea acces bancar, online.
Cimisioanele sunt in functie de tipul de cont bancar pe care-l detii si asta poti afla tot la ghsieul bancii unde ai contul bancar.