| dreamer439 a întrebat:

mama mea vrea sa imi fac un card de credit la cek bank, stiu ca trebuie doar buletinul pentru crearea cardului, insa trebuie sa merg eu sau o pot trimite pe matusa mea (dar cardul sa fie pe numele meu) as aprecia un raspuns?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa mergi personal. Nu spui ce varsta ai si daca lucrezi, dar pentru card de CREDIT trebuie sa ai varsta de cel putin 18 ani si venituri cu caracter de continuitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu va trebui sa mergi personal, dar mai important de atat, de ce vrei sa faci credite si cum adica vrea mama ta? adica te pune sa ii dai bani pe care nu ii ai... in ce ii investesti ca sa castigi mai mult decat ia banca dobanda? creditele se iau pentru un singur motiv, sa inmultesti tu banii, de exemplu ia sa deschizi o afacere, sau iei un apartament cu credit ce se plateste singur si apoi ramane al tau, etc. daca banii ce ii obtii nu ii inmultesti, iti sugerez sa nu iei credite.