| Maney31 a întrebat:

sunt clasa a 11-a si inca nu stiu ce imi doresc sa fac pe viitor, sunt foarte confuz, imi doresc o meserie care sa nu fie monotona, doresc ceva idei, m-am gandit si sa plec in strainatate, dar mno, vreau ceva mai concret, ceva de durata si dinamic.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jurnalism. Daca il faci serios, profesionist, e un domeniu dinamic, munca de teren. Si alte joburi tot din zona asta.

| sierra1 a răspuns:

Militar - să lupți în Afganistan, Siria, Irak,... Mai mai concret, mai puțin monoton si dinamic nu există. La treaba cu "să fie de durată" aici e o problemă. Depinde cât reziști!

| Anon31241212 a răspuns:

In primul rand, gandeste te la ce iti place. Gandeste te spre ce ai afinitati. Una e sa faci ceva cu placere si alta e sa te duci cu stres la servici. Ca sugestii, poti sa dai la politehnica sau informatica. Astea is mai bine platite, daca asta vrei.