| pisicutataceamika a întrebat:

va rog frumos ma puteti ajuta si pe mine cu cate 2 exemple de intreprinderi : private,publice,cooperatiste,mari,mijloci,micro,agricole ,de constructii, industriale, comerciale,prestatoare de servicii,bancare, financiare si de asigurari, nationale,multi-nationale, regie autonoma si societati comerciale? Va rog frumos am nevoie urgent.

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Pai private : firlele de transporturi marfuri
Mari - Cora, Auchan, Real, Emag, etc
Mijlocii - Penny,
Bancare - firmele de asigurare si bancile in principal
Prestatoare de serv. - S.C. Total Wash S.R.L. este un furnizor specializat de servicii profesionale de spalatorie, calcatorie si curatatorie ecologica cu o activitate ce insumeaza peste 7 ani pe piata bucuresteana.
Asigurari - toate firmele care asigura bunuri de valoare ( case, masini, obiecte, etc )
Multi-nationale - Cola, Mcdonalds, KFK, etc. Eu acum ti-am spus ce stiu eu din clasele 9-11, sunt la prof. EC sper ca ti-am spus bine tot ce e acolo, celelate ramase nu cunosc.