| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Vin cu o intrebare pentru cei care au mai trecut prin acest job.
Am oportunitatea de a ma angaja sofer distribuitor pe duba 3, 5t pe raza judetului de produse alimentare.
Intrebarea mea este, am tot auzit ca te pune sa iti incarci sa iti descarci singur marfa si trebuie sa ai un program anume si alte chestii, as vrea sa stiu la ce ar trebui sa fiu atent si daca m-as descurca singur sa ma incadrez in program.

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Nu este evident ca un distribuitor trebuie sa respecte un program? Doar nu crezi ca faci distributiile cand ai tu chef.

Angajatorul iti va comunica atat programul pe care trebuie sa-l respecti cat si restul indatoririlor (incarcat, descarcat, completat documente, etc). Noi nu avem de unde sa stim care sunt acestea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Daca m-as descruca singur sa ma incadrez in program.
Asta depinde de dta.
Cel mai important lucru după mine este că ești răspunzător de marfa pe care o cari. Dacă nu o recpționezi corespunzător, ai probleme, plătești ce lipsește.

| siriusblack98 a răspuns:

Trebuie să fii atent în primul rând când faci recepția mărfii să ai atâtea produse câte sunt trecute pe avizul de însoțire al mărfii, să le așezi în dubă în funcție de locurile unde descarci și să îți faci un plan în cap al locurilor de descărcare de pe zona alocată. La început oricum nu îți pun ei cât să nu faci față, mai ales dacă le-ai zis că n-ai experiență.