| CRISTINAMIA a întrebat:

Vreau să aplic pentru bursa socială la facultate, dar îmi trebuie un document care să arate câți bani iau de la subvenția pe pământ. Știe cineva ce anume îmi trebuie? Sau mă duc la APIA să cer de acolo?

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Apia sau primărie, dar e posibil să apară și la anaf.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Iti trebuie o adeverinta de la primarie care sa ateste ce venituri ai tu (parintii) din agricultura. Se calculeza in functie de suprafata si destinatia terenului.
Dar terenul este pe numele tau?
Trebuie sa mergi la primarie, nu ai ce cauta la ANAF.
Pentru bursa sociala trebuie sa se faca o ancheta sociala de organul specializat in asta al primariei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil te rezolva la anaf

| mihaela000ela a răspuns:

Adeverinţă de la primărie, în cazul veniturilor agricole.