| ihacoswhy a întrebat:

Hello. Legat de burse la facultate. Bursa de merit se pune ca venit de familie in cazul in care vreau sa aplic si pentru bursa sociala? Ma incadrez la limita pentru bursa sociala dar daca primesc bursa de merit oare se mareste si venitul si nu voi mai putea beneficia de cea sociala?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti cumula bursa sociala cu orice alt tip de bursa (de studii sau de merit). Intai vei obtine bursa sociala si apoi pe cea de merit. De altfel la bursa sociala nu se ia in considerare alt tip de bursa, dar trebuie sa vezi si regulamentul de burse propriu al facultatii la care esti.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu se pune, poti sa le iei pe amandoua ca se cumuleaza.