| Tinna22 a întrebat:

Ce regim de cumparare suporta aurul si argintul? Am inteles ca, casele valutare cumpara aurul/argintul mult mai ieftin, cum asa? Care este rationamentul si de unde cumpara la preturi reduse?

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

De la fraieri cumpara, desigur. E ca la valute. Cursul oficial e ceva simbolic... in rest, e reglat de cerere si oferta pretul.

| Demidol a răspuns:

Nu cred ca la casele de schimb. Poate daca acolo nu au si un amanet. Ei primesc bijuteriile in amanet sau chiar le cumpara de la persoanele care vor sa le vanda. Insa au un pret minim de achizitie. La cantar si nu in functie de model. Cine "e strans cu usa" le vinde si asa. Iar cine nu plateste ratele la amanet, ramane fara bijuterii. Argintul, e practic fara valoare. Se cumpara undeva la 0.50 - 1 leu pe kg.

| Rorro_Mexicanos_1985 a răspuns:

De la prosti ori de la draci...
Aidraci.Ro - Te Joci In Draci!
Aidraci este un joc românesc de browser, în care te joci
cu dracii pe care ţi-i produce traiul din România...

Poți câștiga 200 Credite pentru fiecare Jucător adus de tine și care ajunge la Nivelul 3.
Dacă vrei să ajuți România, poti aduce jucători, trimițând prietenilor tăi link - ul ăsta:
https://www.aidraci.ro/ inregistrare- 13340
pentru a se înregistra.