| Mimi26567 a întrebat:

Bună! Unde recomandați deschiderea unui cont bancar(pentru studenți care și muncesc)? ING sau BT sau BCR?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La banca unde firma angajatoare are contul bancar.
Intereseaza-te la contabilitate!

| Mimi26567 explică (pentru Bula):

Pot să am contul la orice bancă.

| Bula a răspuns (pentru Mimi26567):

Da, dar la banca diferita se iau comisioane de transfer, ceea ce nu-i convine la multi angajatori.
In plus, banii iti intra in cont cu cateva zile mai repede.

| Mimi26567 explică (pentru Bula):

Nu vreau contul strict pentru munca. Vreau să îl folosesc și dacă se întâmplă să nu mai muncesc.

| Simpatic a răspuns:

Cum a spus domnul bula este mai indicat

| Hyperion7 a răspuns:

Mie mi se pare o oferta convenabilă cel de la BRD sau ING însă as merge mai mult spre BRD.
Au varianta de card ISIC și ai multe beneficii la deschiderea contului, poți consulta și vezi daca te atrage.
Bafta!

| Denisa0954 a răspuns:

Eu recomand ING pentru ca pe asta îl am de când eram și eu studenta.BCR ia comisioane și la retragere și la transferuri. De BT nu știu nimic. ING de exemplu nu percepe niciun comision și de aia mi se pare cel mai rentabil