| Nicoară_Ciprian_1994 a întrebat:

Voi cum ati face rentabila o brutarie? Si cam cat credeti ca costa sa faci 1 kg de paine daca cumperi toate ingredientele?

1 răspuns:
| Adib123 a răspuns:

Buna, o brutarie e clar foarte rentabila. Paine e un produs atat de consumat ca apare si in rugaciuni. Insa rentabilitatea nu ar trebui sa fie primul tau gand cand vrei sa faci o brutarie, ci investitia. E o investitie colosala in utilajele de panificatie. Plus ca domeniul alimentar este destul de riguros la capitolul calitate. Poate ca o afacere cu investitie mai mica ar fi o solutie mai buna la inceput, daca te intereseaza gasesti aici ideile de afaceri cu cele mai mici investitii http://3afaceri.blogspot.ro/