| edith_8738 a întrebat:

vreau sa va spun ca de ceva luni primesc pe telefon de la nu stiu ce firma niste facturi.cu acea firma nu am avut deloc tangenta.nu inteleg cum se poate intampla asa ceva.trebuie sa ma credeti, nici macar nu cunosc firma si nu inteleg de ce primesc eu aceste facturi.parintii mei zic ca este o greseala.mai ales ca ma mai suna niste persoane si ma intreaba daca sunt persoana cu care doresc ei sa vorbeasca.este intr-adevar o greseala? ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| EduardTPU a răspuns:

Probabil ai cartela/abonamentul de curand,iar numarul care i-a expitar acelei persoane ti-a fost repartizat tie,si de aceea probabil toate persoanele te suna pe tine in speranta de a raspunde persoana careia i-a expirat numarul.Mi s-a intamplat si mie acest lucru,dar doar partea cu apelurile necunoscute mie,si nu am avut altceva ce sa fac decat sa ma straduiesc sa le explic persoanelor acelea ca numarul acesta este al meu si nu mai este al persoanei x. Cat despre firma care-ti trimite facturi,suna la aceasta si spune-le ca sa comis o greseala, ca probabil au gresit adresa, sau ca cineva s-a dat drept voi si a facut niste demersuri catre firma fara voia voastra/ a ta...asta in cazul in care iti apare si numele pe factura.
P.S. Funda?

1 răspuns:
| PetreConstanta a răspuns:

Sa nu-i bagi in seama cd mai suna inchide-le telefonul De ce stai de vorba cu ei ca sa ai de ce sa te superi Nu baga in seama toate prostiile