| IonGugustiuc a întrebat:

am nevoie de un venit lunar sigur pentru un imprumut bancar?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU ti se pare perfect normal?
Daca luna viitoare te concediaza de unde ai tu posibilitatea sa platesti?
In primul rand pentru un imprumut bancar iti trebuie o serie de acte printre care si o dovada de la Resursele Umane in care figurezi ca angajat pe durata nedeterminata cu salariul brut/net de x lei.

3 răspunsuri:
| Rockett a răspuns:

Da, ai nevoie de un venit lunar pentru a face un imprumut bancar sau oricare alta rata de la orice agentie care imprumuta bani din Romania. De ce? Pentru ca ei vor sa aiba dovada ca tu ai un venit si ai de unde sa le dai banii inapoi pe o perioada stabilita la comun si o rata fixa in fuctie de cerintele fiecarei firme, banci etc.

| Ioniță_Amalia_2001 a răspuns:

Da, trebuie sa ai un loc de munca stabil si sa lucrezi macar de doua luni si sa ai peste 18 ani desigur!