| Diac_Alexandru_1998 a întrebat:

De câte luni lucrate ai nevoie pentru un împrumut bancar?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de fiecare banca, poate fi de 3-6 luni si sa fii angajat in continuare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ştiu din epxerienţa personală când am fost să fac un împrumut bancar acum 2 ani când lucram doar de două luni într-o întreprindere, că îţi trebuie obligatoriu 6 luni vechime la un loc de muncă, ca să poţi primi acel împrumut bancar.

| mdc98 a răspuns:

6 luni.

| AnonimMareMareMare a răspuns:

Daca nu ma insel, ai nevoie de 6 luni vechime la jobul curent

| Zosima123 a răspuns:

Minim 6 luni.

Și foarte important, sa ai un contract de muncă fix, nu doar așa pe câteva luni. Gen cum fac firmele de leasing, prima dată îți face contract pe 3 luni, apoi iar îți prelungește cu câteva luni, etc.