| iyony19 a întrebat:

Cu un venit lunar de 230 lei pot face un imprumut la banca sau altceva?

2 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Nu se poate, sau de fapt se poate, dar probabil suma ce se acorda e prea mica, iar comisionul de acordare e mare + dobanda si restul comisioanelor, astfel incat sa nu renteze. Mai ales ca probabil ar fi nevoie sa iei creditul de la vreun ifn nu de la banca.

| Λησηумσцѕ a răspuns:

Nu venitul lunar conteaza ci cata vechime ai la locul de munca. Ca daca muncesti doar de 2-3 luni nu iti aproba un imprumut la banca. Iar la locul de munca trebuie sa ai contract nedeterminat. Ca cel determinat este cel care ti-l prelungeste cate 2-3 luni. Iar daca nu muncesti, nu ai un serviciu stabil nu poti face imprumut la banca.
Sper ca te-am ajutat.
Ceau!