| Bogdan_Baldovin_1995 a întrebat:

As dori si eu sa depun niste bani in contul unei persoane. Acesta are cont la Raiffassen. eu am 16 ani si nu am mai facut asta niciodata. am inteles ca iti trebuie un act de identitate, contul perosanei si atat nu?

2 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

Nu stiu daca ai voie. Dar daca esti sigur ca ai atunci da ai nevoie de buletin si contul persoanei respective. Mergi si ii spui cuiva de la caserie ca vrei sa ii pui cuiva bani in cont iti da o foicica o completezi dai banii si cam atat

| Schweitzer a răspuns:

Va trebui sa mergi la baca cu banii si cartea de identitate la tine. Nu vad de ce nu ai putea insa au si bancile politica lor. Intrebi pe tanti de la caserie si iti spune daca poti sa pui. Cu siguranta iti trebuie contul persoanei si actul de identitate al tau. Bafta!