| Ferii a întrebat:

Buna ziua!
Ce ziceti, unde merita sa promovezi un produs?
Pe google ads sau Facebook ads?

Dau funda!

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Depinde unde e publicul tau. Depinde de produs. Pe google costa destul de mult sa promovezi un ad eficient, depinde cat e bid-ul pe cuvântul cheie care triggeruieste afișarea anunțului, câți licitează pe el, etc. Poți să îngropi multi bani pentru un anunț care nici macar nu e afișat între primele rezultate. Plus că te bati cu nenumărate agenții care doar asta fac toată ziua, anunțuri.

Pe Facebook e mai ieftin dar și acolo lucrurile pot fi complicate daca publicul tau nu e acolo, degeaba arunci cu bani in el.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Facebook.

| VoidEternal a răspuns:

Oricum, oriunde îți faci anunțurile asigura-te că ai tracking ca să știi exact de unde îți vin comenzile. Nu te baza pe feeling, ci pe cifre. E o vorbă spusa de cineva din e-commerce -ul românesc. Daca nu masori, nu creste.

| Zoltán_Csáki_1972 a răspuns:

Vezi aici pe acest site:
https://5billionsales.com/get-guaranteed-sales-sign-ups/affiliate/lajos1972
În dreapta sus caută stegulețul României.