| Ovidiu a întrebat:

Detin un PFA cu determinarea de venit in sistem real. Cand l-am deschis am avut niste bani, cu care sa incep dar nu am adaugat in registrul de incasari si plati astfel incepand registrul cu primul meu raport Z. Este corect asa? Daca introduc o suma de bani in PFA( sa presupun ca am castigat la loto) pe ce document fac acea inregistrare?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Faci cu titlu de imprumut.
Un contabil iti va explica exact procedura de introducere-extragere a sumelor investite de tine.