| Ilinca_Ioana_T_1990 a întrebat:

Buna ziua!

Mama mea este in cautarea unei firme de recrutari, de incredere, pentru un job in Austria sau Germania, va rog sa imi dati detalii despre agentii de acest tip, din Romania sau strainatate.
Multumesc,
O zi placuta!

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Nu exista asa ceva. Vrea sa lucreze afara, sa ia contact direct cu firme de acolo sau cu ministerul muncii din Germania/ce organe mai au astia si se ocupa de plasarea fortei de munca. Nu e musai sa ajungi sclav sau sa fii vinduta ca prostituata pentru a nu fi bine cu astfel de firme.