| 2102baubau2102 a întrebat:

mi-a expirat cardul si sunt minora, trebuie sa scot bani de pe card, pot sa merg la ghiseu la banca sa scot bani fara parinte?

Răspuns Câştigător
| Calin221 a răspuns:

Buna

Fiindcă tu ești titulara de cont ai orice drept asupra cardului/contului, fara a necesita aprobarea părinților ( desigur, nimeni nu-ti va mai deschide un cont fara un părinte cu tine de exemplu, dar daca sa zicem ai vrea să-l închizi poți chiar tu oricând).

*Părintele tău a semnat contractul prin care este menționat faptul că îți acorda deplină autoritate asupra contului tau.*

O zi buna!

Funda?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Desigur, dacă ai cartea de identitate la tine.