| Cristinafgmcriss a întrebat:

Buna,am un card la banca Transilvania si luna trecuta mi.a expirat, am fost dupa cardul nou si acum nu stiu de ce nu mai pot scoata bani prin western unio de la bancomat. Inainte cu cardul vechi n.am avut probleme si puteam sa scot linistita, apoi am fost la banca si am sunat si la un numar care se ocupa cu asta si ziceau ca ei nu stiu care e problema, imi spuneau ca poate ii gresit codul de 10 cifre dar nu avea cum, ca daca merg la un western pot scoate banii.
Aveti vreo idee ca, ce s-a intamplat sau ce ar trebui sa fac?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pe cardul nou ai alt pin, cauta hîrtia aia cu pinul si activeraza l, ai optiunea sa schimbi acel pin cu cechiul pin care l ai avut.

| Merry17 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Cardurile noi vin cu acelasi pin, nu vin pe suport hârtie

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Merry17):

Mie mi-a venit cu pinul pe hartie nu era acelasi pin.

| Cristinafgmcriss explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mi.a zis femeia de la banca, ca ii acelasi pin

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Cristinafgmcriss):

Super, si ai reusit sa scoti banii? Te a costat deblocarea cardului?

| Cristinafgmcriss explică (pentru CristiDinBucuresti):

Tot nu pot sa scot bani prin western ma lasa sa bag codul de 10 cifre si dupa imi arata ca tranzactia nu poate fi procesata. Dar si azi am fost la un western si am putut scoate banii, nu stiu dc la automat nu pot.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Cristinafgmcriss):

Eu nu inteleg ceva, daca cei de la bancă ti au deblocat cardul atunci de ce bancomatul nu ti a eliberat banii? Trebuie sa mergi din nou la bancă si sa vorbesti cu fetele acelea sa vada ele din calculator situatia cardului tau, poate trebuie ei sa il reactiveze, vezi ca daca scoti bani de la alte bancomate in afara de Banca Transilvania, percep comision, cum ar fi western union, ing reffeissen brd etc.