| lamasanustefan a întrebat:

Bună ziua.
Săpt. Viitoare plec în Italia(Sicilia)
Și vreau să rămân acolo pe vară.
(Stau la cineva)
Ideea e că vreau să îmi găsesc ceva de lucru(nu contează cu câti bani)
Ideea e că am 8 clase(am făcut o profesională de turism care nu am terminat-o(numai 2 ani din 3), și din câte am înțeles, dacă mi-am scos dosarul, e ca și cum nu am făcut deloc)
Cine mă ajută are funda.
Sper că m-am exprimat destul de ok.

8 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nu-ți cer aia la cules de rodii studiile.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vezi sa nu stai in carantină toata vara inchis in casă ca cîinele, sti aici daca aici unde stii limba nu faci nimic in Italia crezi ca te asteaptă ei? Termina ti aici scoala decat sa bîntui aiurea prin Italia unde si ăia au covid carantină si morti, stai aici si fa ti liceul.

| Panamax a răspuns:

Daca nu stii limba nici nu se uita la tine.

| danbnz a răspuns:

Lucrezi la negru.
Nu ai nevoie de acte.

| lamasanustefan explică (pentru Panamax):

O știu

| lamasanustefan explică (pentru danbnz):

La ce. Asta e și intrebarea

| Panamax a răspuns (pentru lamasanustefan):

Am dubii dar fie ca tine.

| danbnz a răspuns (pentru lamasanustefan):

Agricultura, constructii... necalificati se cauta oricand.