| vreaubebe a întrebat:

Si-a facut cineva PFA, de fapt a obtiunut autorizatia prezentand o diploma de absolvire a cursurilor Eurocor? E adevarat ca pe fiecare diploma scrie" Eurocor desfasoara cursuri cu acordul Ministerului Educatiei, nr 3554 din 16. 03.1999" dar nu stiu daca acest acord imi da voie sa cer PFA si mi se va si acorda. Ma intereseaza pentru cosmetica si machiaj. Eu mai detin o diploma de make-up artist obtinuta in 2004 insa acoEN sp[ecific "Altor forme de invatamant" deci in baza acelei diplome nu cred ca pot obtine autorizatie! Va multumesc mult de tot

1 răspuns:
| DoarImpreuna a răspuns:

Mergi la registrul comertului si intreaba sau da un telefon. Eu de exemplu am deschis pe diploma de operator PC emisa de ECDL pe care nu scrie nimic de ministerul educatiei.

Cred ca nu vei avea probleme.

Materiale ajutatoare aici http://iiifpfa.wordpress.com/