| biadia a întrebat:

Stie cineva ce salariu are un arhivar debutant?

1 răspuns:
| anonymous00702 a răspuns:

Salut
De cat asta am putut sa gasesc, sper sa te ajute:

Potrivit ultimei variante a proiectului legii unice a salarizării, obţinută de MEDIAFAX, salariul unui arhivar debutant, cu studii medii va fi de 870 de lei, în timp un arhivar cu studii medii, gradul IA va avea un salariu între 1.800 de lei la 2.280 de lei, în funcţie de vechime.

În funcţie de gradul profesional, un arhivist debutant cu studii de scurtă durată va avea un salariu de 1.020 de lei, iar un arhivist debutant cu studii superioare va avea un salariu de 1.200 de lei. Un arhivist gradul IA cu studii de scurtă durată va putea avea un salariu cuprins între 2.970 şi 3.780 de lei, în funcţie de vechime.

De asemenea, cele mai mari salarii vor fi pentru funcţia de arhivist gradul IA, cu studii superioare, de la 4.200 de lei la 5.340 de lei, în funcţie de vechime.

Sper ca te-am ajutat, salut