| And08ety a întrebat:

Buna ziua, sunt antrenor de fitness si de ceva timp merg pe srl, cam de vreun an, in iarna urmeaza sa scot dividentele, iar de la anul suntem obligati sa ne angajam pe firma la norma de 8h, deci trebuie sa platim carte de munca, asigurari, etc! Cum ar fi mai bine sa trec pe PFA sau sa raman pe SRL? Un stat va rog cum va fi mai bine de la 1 ianuarie, care sunt costurile pe pfa pentru prestari servicii in sala fitness? Trebuie si acolo carte munca? Un sfat dau funda

1 răspuns:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu fi pussy! O sa platesti salariul minim frumos plus inca vreo 1000 RON darile la stat. Daca cistigi atit de putin incit 1000 RON dari e o problema, poate ar trebui sa umbli la contract... P.S. PFA nu, nu, nu.