| Joker3134 a întrebat:

Ce trebuie sa urmezi ca sa ajungi antrenor la o sala de fitness?

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Un curs de instructor de fitness care dureaza foarte putin timp si in care te invata lucruri generale, diferenta facand-o studiul personal de dupa sau o facultate de educatie fizica si sport. Majoritatea fac acel curs si trag putin de fiare (trebuie sa ai si un aspect fizic placut) si se cred cine stie ce instructori... Personal, ii prefer mult mai mult pe cei care au absolvit o facultate si chiar au habar despre ce vorbesc.

| sierra1 a răspuns:

LA o sală privată, merge după cum "cum vrea mușchiu' patronului" nu după diplome

| siriusblack98 a răspuns:

Cursul de antrenor de fitness. Adica oricine cu liceu terminat si cursul acesta de 3 luni poate ajunge sa-i invete pe altii. Din cauza asta toti amaratii cu 6 luni-1 an de sala in spate sunt mai nou antrenori si isi permit tupeul de a le da sfaturi altora.