| ionutsergiu a întrebat:

Vreau sa inchiriez un spatiu intr-un targ comercial pentru a-mi deschide un stand cu imbracaminte-incaltaminte si vreau sa stiu ce acte imi trebuie, in cat timp sunt finalizate si cam cati bani costa, pentru a imi face firma la care o sa fiu eu administrator si sa am un angajat. Ce imi recomandati sa fac?

3 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Un srl - contractul - autorizatie de functionare, bani pentru marfa si casa de marcat - nu lua angajat la inceput pentru ca o sa devii repede falimentar

| ionutsergiu explică (pentru negru30):

Salut. Am intrebat si cam catii banii costa sa deschizi firma(actele onorariul si ce mai trebuie acolo), si cat costa o casa de marcat. Angajatul este familiar pntru ca eu nu stau in tara, asa ca nu o sa devin falimentar. Multumesc oricum.

| negru30 a răspuns (pentru ionutsergiu):

Doamne ajuta si spor la afacere