| Al3xAl3x a întrebat:

Ca sa pun afise pe stalpii sau zidurile din oras am nevoie de vreo aprobare de la primarie? Ma refer la afise cu publicitate si alte lucruri informative. Ofer funda la cel care imi da un raspuns!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este obligatorie aprobarea si trebuie sa platesti taxa pentru publicitate stradala, in functie de dimensiunea afiselor si in cate locuri le pui. Taxa este stabilita prin hotarare a Consiliului local. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

100%.da.altfel,risti amenda f mare sau mai rau luni de inchisoare.

| Anita20Peace a răspuns:

Da...eu stiu ca-ti trebuie ceva.acuma nu stiu ce fel de afise pui tu.Dar trebuie facuta o "autorizatie" (la primarie) daca nu ma-nsel.

| Andra_3929 a răspuns:

Am incercat sa fac si eu ceva de genul pentru cainii comunitari impreuna cu o profesoara dar neaprobat de directoarea scolii si atunci cand ne-a vazut nenea cu cascheta a cerut foaie cu semnatura. Nu aveam asa ca am sistat activitatea. Din pacate legislatia nu o cunosc.