| anonim_4396 a întrebat:

Ca sa trimit bani într-un cont bancar nu se poate si de la posta?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ba da, se numeste mandat electronic dar parca se poate doar daca trimiti catre o firma nu catre o persoana. Costa in jur de 10 lei.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Da.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Https://www.posta-romana.ro/......rapid.html

1. merge numai din RO in RO
2. nu vad nimic de cont bancar, poti sa trimiti de acasa de pe card, dar cam atat tine de banca
3. nu vad DE CE ar fi altfel decat la banca, si anume, tu bagi banii si apoi sunt trimisi prin tranzactie bancara in contul destinatarului, cu preturi ca la banca, pentru ca tranzactia respectiva are comisioane