| AdyColt a întrebat:

Cam cat e un bilet la pariuri sportive si ce conţine?

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Biletul nu ti-l cumperi ca sa poti spune cu exactitate cat costa si ce contine. Miza ti-o alegi tu. Minim la unele agentii este 1 leu (casapariurilor, get'sbet s.a.) sau 2 lei (superbet, publicbet s.a). Biletul contine evenimente sportive, logic. Iti alegi tu cate doresti. Fiecare meci este cotat, primeste o valoare. Cu cat meciul este mai "sigur", cu atat cota e mai mica. De exemplu: Barcelona - Steaua, castiga Barcelona ar avea cota 1.10, Steaua cota 10. Daca alegi evenimente mai "sigure", castigul tau va fi, evident, mai mic, deci va trebui sa joci mai multe. Daca alegi evenimente riscante, vei castiga mai mult. In cazul nostru, daca joci 10 lei pe Barcelona vei castiga 1 leu, iar daca joci 10 lei pe Steaua vei castiga 100 lei. Mai sunt o gramada de particularitati pe care le vei invata daca te tii de viciul asta. Pe moment, un bilet simplu este un inceput. De asemenea, iti recomand mai bine sa nu te apuci de ele.

| Henriette1165 a răspuns:

De la fratele meu stiu ca poti plati minim un leu pentru un bilet.

| ZoLyX a răspuns:

Pe un bilet poti paria minim 2 lei(sunt case de pariuri in care poti paria si 1) iar el contine evenimente sportive pe care tu le alegi.Tu poti alege meciurile pe care doresti sa le joci atat la casa de pariuri cat si online, pe site-ul casei respective. Un bilet este castigator daca evenimentele pe care tu le-ai ales ies asa cum te le-ai pus.
La un eventiment pronosticurile sunt urmatoarele : 1(victorie gazde), X (meci egal) si 2(victorie oaspeti) dar poti alege si altele mai speciale gen : numar cornere, numar cartonase galbene etc.
Sper ca intelegi.