| anonim_4396 a întrebat:

Cand o sa "scapam" de criza?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cand toti o sa ne facem bine treaba pentru care suntem platiti si, in primul rand, toate puterile statului isi vor indeplini corect indatoririle pentru care au fost alesi/numiti si pentru care ii platim.
In rest s-auzim numai de bine si sa facem la fel!

| DiDi a răspuns:

Cel mai sincer raspuns? Cand va vrea bunul Dumnezeu.happy

| Vizitiul a răspuns:

Dar unde-i criza? Romanii fumeaza si consuma alcool pe rupte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Criza nu trece singura anonimule.trebuie sa o facem sa treaca. dar nu cu cersetorii la stat si cu greve si blocari, pentru venituri mai mici decat consumul. ceva realism nu ar strica putorilor care s-au invatat doar sa suga de la stat.fiindca si copilul cand nu mai are masa lapte la sani, se apuca de mancare. ei trebuie sa se apuce de munca.altfel se apuca iar de supt.si lapte nu mai este. oare se apuca de supt in alta parte?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bine zis "dragalasul"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mah cel mai bine ar fi sa face o revolutie... serios vorbesc...

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

La sfarsitul mandatului domnului nostru presedinte Traian Basesculaughing

| dyddyyyx18 a răspuns:

Nu stiu, dar cred ca nu prea curand sad

| YoAnNa a răspuns:

NU se poate supune!