| Cristian226 a întrebat:

Care ar putea fi cauza pentru care nu mai pot face plati contacteless cu cardul? Când apropii cardul de POS nu se întâmplă absolut nimic dar când îl bag acolo în el funcționează dar uneori nu merge nici asa.Cardul este în regula și activ iar banii sunt în cont.Platile online funcționează. Care ar putea fi cauza pentru care mi se respinge cardul deși el este în regula? Cardul este BRD.

1 răspuns:
| Dragobeta a răspuns:

O fi demagnetizat?
Mai bine mergi intr-o agentie BRD sa verifice. Se poate si schimba. Mai ales daca ai momente cand nu merge nici introdus in cititor. Se uzeaza si astea.
Eu am avut un card schimbat din cauza uzurii.