| anonim_4396 a întrebat:

Care e diferenta intre o garsoniera de 10000 euro si una de 20000 euro?
ce are in plus, sau ce se considera ca valoreaza mai mult?

5 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Pai incepand cu orasul in care se afla, (una e o garsoniera in Bucuresti si alta e in Pitesti de ex)
zona in orasul respectiv (daca e in centru sau la periferie),
riscul seismic si anul blocului (este normal ca o garsoniera din '60 sa coste mai putin decat una din '80, '90 sau mai noua),
suprafata garsonierei, una e 20 mp si alta e 40 mp
dotarile/imbunatatirile> daca are sau nu imbunatiri, si efectiv ce imbunatatiri are.

| Drauzy a răspuns:

1 - amplasamentul locuintelor > de obicei cele din zonele centrale ale oraselor sunt mult mai scumpe decat cele aflate la periferie
2 - dotarile > centrala, termopane, parket...
3 - riscul seismic - sunt unele cladiri care au o valoare foarte mica deoarece sunt dispuse mult mai puternic unui cutremur decat unele cladiri cu o stare fizica mult mai buna
4 -zona poate sa fie una linistita sau o zona rau famata
5 -mijloacele de transport care pot ajunge cat mai aproape de zona in care sunt amplasate
mai sunt unele lucruri dar in mare parte astea sunt cele mai importante happy

| myrazvy a răspuns:

Confort

| Domyno a răspuns:

Poate ca tine cont si de faptul unde este amplasata garsoniera, daca e in centrul orasului normal ca va costa mai mult!

| Ciuƒix a răspuns:

Idee e de amplasare de confort si de spatiu locuibil.