| anonim_4396 a întrebat:

Care e diferenta intre visa si visa electron? (adica stiu ca electron e un tip de visa mai slab ca sa zic asa dar am auzit ca visa electron nu e acceptat peste tot.) Vreau mai in detaliu cu cat e mai slab electron de visa normal?

1 răspuns:
| Razvan1000 a răspuns:

Visa-urile de obicei au comisioane mult mai mari ( chiar exagerate in cazul visa gold/platinum spre exemplu visa planinum de la bcr e 20 lei pe luna ). Dar am gasit si un visa cu comisioane chiar mici avand in vedere ca e singurul comision visa alpha card enter more de la alpha bank ( e undeva la 5.25 lei pe luna cu totul ). Asa ca intrebare bonus care credeti ca ar fi mai bun: visa clasic de la bt ( acel card cu 0 comisioane pana la 5 lei pe luna daca mai vrei nu stiu ce aplicatie) sau cardul visa enter more de la alpha bank? La comisioane sunt relativ cam la fel doar ca alpha bank mai ia 1-2 lei la fiecare plata online ( nu e mult dar se aduna mai ales pentru o banca care cam lasa de dorit la internet banking spre deosebire de bt). Asa ca daca visa electron at fi la fel de bun ca si visa mi-ar conveni si mie sa il fsc pe ala de la bt doar ca electronul nu e acceptat chiar peste tot